Profesionální PrestaShop šablony za rozumný peníz

Web Fajri

Rozjíždíte eshop v systému prestashop a chcete aby vypadal opravdu profesionálně? Máte vlastního grafika, ale ten zase nezná prestashop? Grafik stráví laděním designu spoustu času a ten pak bude chtít zaplatit? Tak přesně tyto otázky jsem si pokládal, když jsem zakládal první eshop běžící na prestashopu. Naštěstí jsem už z dřívější doby znal Templatemonster, kupuji si tam celkem často šablony na drupal.

Výhoda nakupovaných šablon je v kostce taková: Dělá je člověk, který dokonale zná systém a dělá to často. Tedy člověk, který dělá šablony na prestashop je dělá dostatečně často, aby se dalo říct, že to opravdu umí. Nechci podceňovat grafiky (a už vůbec ne své kamarády, i když jim teď trochu kazím kšeft), ale vím, jaká je jejich práce. Jednou banner, jindy plakát, sem tam web, pokaždé v jiném systému. Není proto divu, že se ještě klidně půl roku po vystavení eshopu přichází na různé nedodělky.

Výhoda je samozřejmě také cena. Jelikož autor své dílo prodá několikanásobně, může si dovolit ceny, ze které by váš grafik v žádném případě nedělal.

Nevýhoda je na druhou stranu taková, že vám nikdo neudělá návrh podle vaší předem promyšlené vize. Autor sice může za příplatek svůj design pozměnit, ale vycházet se musí z předem vybrané šablony.

Pokud se tedy rozhodnete pro šablonu, čeká vás zhruba toto: založíte si účet, vyberete šablonu, zaplatíte kartou (vyzkoušeno mnohokrát) a stáhnete si šablonu z odkazu, který vám příjde emailem.

Samotná instalace je také snadná, jenom si dávejte pozor na stejnou verzi prestashopu. Pokud je šablona udělaná v prestashopu 1.6.0.9, stáhněte si přesně tu stejnou a tu nainstalujte na PC nebo na hosting. Soubory, které jste si stáhli přihrajte do toho (stejné adresáře do stejných) a proveďte import databáze (např. v phpMyAdmin).

Získáte tak věrnou kopii demo obchodu, který jste si mohli prohlédnout předem v Templatemonster včetně demo produktů. Na tom se dá dále ladit, například překládat rozhraní, instalovat nové moduly apod. Nakonec režim DEMO vypnete a produkty nasázíte vlastní. Těsně po instalaci doporučuji nejdříve provést aktualizaci všech modulů.

V kostce by vám tento návod měl stačit. Pokud něco není jasné, klidně pište do komentářů, co vím, to rád povím. Závěrem přikládám ukázky nejprodávanějších šablon. Všechny dostupné naleznete přímo na Templatemonster.

A příklad z praxe? Online prodej krbů a grilů eshop fajri.cz je udělaný přesně tak, jak jsem popsal výše.

Hodnocení článku: 
Average: 1 (1061 vote)